<>INGYEN TÁJÉKOZTATÁS,INGYEN MAGÁNNYUGDÍJ -BE,-ÁT LÉPÉS!<>

Majdnem mindenki rendelkezik ilyen szerződéssel,desajnos a legtöbben "csak"annyit tudnak rólla,hogy van,pedig ezen múlik a nyugdíj összege!A különböző pénztárak hozamai között,komoly eltérések is lehetnek!

sorelvalsazto.gif


MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁR

A legfontosabb feladata,hogy-az öngondoskodás elve alapján -nyugdíjba vonuláskor bekövetkező jövedelemcsökkenést részben vagy egészben kompenzálja.Ezért a pénztár minden egyes tagnak ,saját számlát vezet,és negyedévente hozamot ír jóvá.

A számla titkos,arról információt csak a tagnak ad ki a pénztár,és semilyen harmadik fél nem férhet hozzá.Mindemellett,további előny,hogy az egyéni számlán felhalmozott összeg örökölhető,és így a kedvezményezett  rendelkezésére áll a tag nyugdíjjazás előtti halála esetén.

Tagjaik a törvényi előírásnak megfelelően bruttó bérük kötelező nyugdíjjárulékábol 8%-ot a munkáltatón keresztül, autómatikusan átutalnak a nyugdíjpénztárnak,amit saját hatáskörben még 2%-al kiegészíthetnek.Ennek megfelelően, két részről fognak nyugdíjjat kapni.Egyrészt megkapják az államilag meghatározott nyugdíjjuk 75%-át,másrészt a magánnyugdíjpénztártól az általuk választott módon a felhalmozott összegnek megfelelő szolgáltatást.


sorelvalszto5.gif


A BELÉPÉS FELTÉTELEI

<> A pályakezdők kötelezően magánnyugdíjpénztári tagokká válnak.

A tagság feltételei:

A pénztár tagja lehet az a természetes személy,aki:

 <> Az 1997.évi LXXX. törvény (a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról,valamint a szolgáltatásainak fedezetéről szóló tv.) alapján tagságra kötelezett .

<> A pénztárral tagdíjfizetési megállapodást kötött.

<> És más magánpénztárnak (már, még ) nem tagja.

A tagság kezdete, a munkába állás kezdete.


sorelvalszto5.gif


ÖRÖKLÉS,KEDVEZMÉNYEZETTEK JELÖLÉSE

A pénztártag halála esetére kedvezményezett(ek)et jelölhet. Amennyiben nem jelöl, halála esetén jogosultá, a pénztártag természetes személy örököse válik. Ha a pénztártagnak a törvényes öröklés rendje szerint nincs természetes személy örököse,az öröklés alá eső összeg a Pénztárra száll és  apénztár fedezeti tartalékán a tagok egyéni számlái és a szolgáltatási tartalékok javára a jóváírás időpontjában fennálló egyenleg figyelembevételével kell elszámolni.

A pénztártagnak a felhalmozási időszakban történő halála esetén az egyéni számláján lévő összeg,tekintetében a kedvezményezett,illetve az örökös választhat,hogy a rá eső részt 

1. egy összegben felveszi,

2. A Tny.szerinti hozzátartozói nyugellátás megállapítása esetén átadja a Nyugdíjbiztosítási Alap részére

3. A tagsági viszony folytatása mellett a pénztárban hagyja 

4. Más pénztárba viszi átt.

A kedvezményezett az egyéni számlán ráeső részt a tagsági viszony folytatása mellett a pénztárban hagyhatja,ha más pénztárban fennálló tagsági viszonyát megszünteti ,vagy számlatulajdonos marad.

A kedvezményezett (örökös) joggyakorlásához az alábbi okiratok pénztárnak történő bemutatása szükséges:

1. A személyazonosságot igazoló okirat,

2.Halotti anyakönyvi kivonat,

3. Örökös esetén a törvényes örökös személyét megállapító jogerős határozat,okirat.


sorelvalszto5.gif



A TAGSÁG MEGSZÜNÉSE

A magánnyugdíj-pénztári tagság a tag kedvezményezésével nem szüntethető meg.A tag csak más nyugdíjpénztárba való átlépéséről dönthet,illetve elhalálozása esetén a kedvezményezett,vagy az örökös dönt a rendelkezésre álló összeg felhasználásáról.

A tagsági viszony

1. Más nyugdíjpénztárba való átlépéssel

2.elhalálozással

3. A tag rokkantnyugellátásra jogosultá vállásával-a tag döntése szerint-

4. A társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe való visszalépéssel

5. Harmadik állam állampolgárának vagy hontalannak döntése szerint, a nyugdíjbiztosítási jogviszonya megszünésével szünik meg.

Társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe való visszalépéssel azok a pénztártagok szüntethetik meg tagsági jogviszonyukat 

<>2012 december 31.-ig akik nyugdíjszolgáltatásra szereznek jogosultságot-ide nem értve a rokkantsági nyugdíjat-120 hónapot meg nem haladó tagsági jogviszonnyal rendelkeznek,továbbá ha a pénztár tájékoztatása szerint a pénztártag részére megállapítható járadékszolgáltatás várható összege nem éri el a Tny.12.§ (7) bekezdése szerinti nyugellátás 25%-át .

<>2010 december 31.-ig akik önkéntes döntésük alapján váltak taggá, a Hszt.-ben, illetve  a Hjt.-ben meghatározott szolgálati viszonyban állnak, 2007 december 31.-én legalább 20 év a Hszt. illetve a Hjt. szerinti tényleges szolgálati viszonyban eltöltött szolgálati idővel rendelkeznek 

Amennyiben a harmadik állam állampolgára vagy a hontalan pénztártag magán-nyugdíjpénztári tagsági jogviszonyát meg kívánja szüntetni és az egyéni számlán felhalmozott összeget-bármely országban működő -időskori megélhetést szolgáló megtakarítási formába kívánja utalni,arról a pénztár részére a nyugdíjbiztosítási jogviszony megszünését követő 90 napon belül írásban nyilatkozik.A nyilatkozatban meg kell jelölni a pénztártag által választott megtakarítási formát,valamint az ezt működtető intézmény címét és bankszálaszámát .

A pénztártag átlépésére, a tag erre irányuló bejelentése alapján,kerülhet sor,legkorábban a tagsági viszony kezdetétől számított fél év eltelte után. Az átlépésre irányuló bejelentést nem lehet visszavonni.


sorelvalszto5.gif



A TAGDÍJ














Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 6
Heti: 13
Havi: 36
Össz.: 11 799

Látogatottság növelés
Oldal: Magánnyugdíjpénztár
<>INGYEN TÁJÉKOZTATÁS,INGYEN MAGÁNNYUGDÍJ -BE,-ÁT LÉPÉS!<> - © 2008 - 2024 - kotelezo-magannyugdij.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »